Jakému oplocení na Českobudějovicku dát přednost

Jakému oplocení na Českobudějovicku dát přednost


Zdědili jste nebo pořídili v prodeji rodinný dům na Českobudějovicku a tamní parcela by zasloužila nové oplocení? Mezitím, co to staré pletivo nebo polorozpadlou kamennou zídku necháte strhnout, můžete přemýšlet nad tím, jak ohraničení pozemku vyřešit.

rostlina na zdi

Okrasný živý plot – živé ploty mají svou trvalou platnost zejména tam, kde je zajímavý výhled do okolního prostředí, anebo kde udržujete velmi dobré sousedské vztahy. Můžete jej doplnit pletivem s otevírací brankou anebo dřevěným nízkým plůtkem a půjde spíše o symbolické řešení, nežli o nepropustnou bariéru, skrze níž nemáte zájem cokoli pozorovat za hranicí vaší zahrady. Výška živého plotu může mít velmi široké rozpětí od pouhého půl druhého metru až po dva a půl metru. Výhodou Českých Budějovic a přilehlých obcí, na něž navazuje Třeboňská pánev, Blanský les, Novohradské hory, Českokrumlovsko, údolí Malše a Vltavy, je velmi malebná a rozmanitá krajina, takže se tu na mnoha místech vyplácí nižší plůtek.

betonový plot

Plot z betonových desek – tam, kde ale nemáte v úmyslu pozorovat vaše okolí, což bývá například v blízkosti sousedního domu, v sousedství garáže, grilovacího koutku, pergoly nebo zahradní terasy ve svahu, můžete nechat vztyčit v Českých Budějovicích betonový plot montazmpc.cz.

Při posezení za chatou vás bude chránit před povětrnostními vlivy i před zvědavými pohledy z ulice nebo od ne zrovna příjemných sousedů, a docílíte tím naprostého soukromí. Ploty z betonu ovšem poskytují ještě několik podstatných výhod:

Bezúdržbovost a životnost – s betonovými ploty se počítá jako se spolehlivým partnerem, který po vás nebude vyžadovat neustálou nebo alespoň velmi častou pozornost, co se týče údržby. Nebude nutné je natírat, penetrovat, brousit, a jediné, co bude zřejmě zapotřebí, je péče o čistotu povrchu, tedy například kartáč a smeták, kbelík se saponátem a vodu z hadice, a tu a tam oplocení zbavit nánosů prachu, mechů a lišejníků.