Jak zvýšit testosteron přirozenou formou

Jak zvýšit testosteron přirozenou formou


Testosteron zvýšení je obvyklý dotaz, který zadávají na Internetu do vyhledávačů muži, kteří si uvědomují, jak důležitou funkci v těle tento hormon zastává. Je jim obvykle jasné, že je třeba postarat se o jeho stabilní hodnotu, a pokud dochází k jeho poklesu, zastavit jej a propříště tomu předcházet. Mohly by se vám v tomto smyslu hodit i následující rady a poznatky z praxe:

kořen Ženšenu

Vnitřní stres – každý moudrý a rozumný lékař vám potvrdí, že stres stojí za všemi chorobami, které lidstvo sužují, zejména těmi civilizačními. Je třeba se mu postavit a účinně se mu bránit, jinak to bude mít špatnou prognózu. Stres lze rozdělit do dvou základních typů, a sice na vnitřní a vnější. Tím vnitřním obvykle rozumíme dopady nezdravé stravy na metabolické procesy, možná jste již někdy zaslechli výraz „překyselení“, tak to je ono. Jde o oxidativní stres z volných radikálů ve spojení s tvorbou odpadních kyselin, proto je rozumné ze stravy vyřadit alkohol, kofein, nikotin z cigaret včetně odpadního dehtu, výrobky z bílé necelozrnné mouky, cukrovinky a sladkosti z rafinovaného cukru a také maso (hlavně červené včetně uzenin). Do stravy naopak zařaďte více luštěnin, ořechů, celozrnného pečiva, zeleniny a ovoce.

listy Ženšenu

Vnější stres – zde se jedná zejména o špatné mezilidské vztahy, které vytváří celou řadu negativních jevů. Stresujeme se nejen na pracovišti a ve škole, ale i v rodinách a dokonce na dovolené. Je více než nutné se stresu účinně postavit a bránit, ale naštěstí máme k ruce skvělého pomocníka, a tím jsou bylinky, známé jako adaptogeny. Znali je lidé již ve starověku a dnes se opět těší velké oblibě. Patří sem například Kotvičník (Tribulus), Maca peruánská, Ashwagandha, Rozchodnice růžová nebo korejský Ženšen. Adaptogeny udržují potřebnou hormonální vyváženost a podporují tvorbu testosteronu a dokonce i sexuální libido.