Mobilní dřevostavby vám mohou pomoci splnit sen o vlastním bydlení – Jaké mají výhody?

Mobilní dřevostavby vám mohou pomoci splnit sen o vlastním bydlení – Jaké mají výhody?

Dnes hledá levnou cestu k bydlení mnoho rodin, ale ta cesta není úplně jednoduchá. Na své bydlení dosáhne jen málokdo. Ale řešení existuje.

Mobilní dřevostavby vám mohou pomoci splnit sen o vlastním bydlení – Jaké mají výhody?

Spousta lidí dnes považuje mobilní dřevostavby jen za možnost sezónního bydlení, ale není tomu úplně tak. V mobilní dřevostavbě se díky úpravám dá bydlet i celoročně, a jelikož jde o poměrně levné domy, můžete si tak splnit svůj sen a konečně můžete začít bydlet ve svém. Má to samozřejmě své podmínky a nějaký ten háček se najde všude, ale pokud chcete bydlet konečně v domě, který ? vám bude říkat pane, a nechcete platit do nekonečna nájem, můžete být spokojení.

dům v přírodě

Co jsou mobilní dřevostavby

Jak si představíte mobilní dům? Jako dům na kolečkách, který připomíná karavan? Ano, to je jedna možnost, ale mobilní dřevostavby v moderním pojetí na kolečkách nejsou, jde jen o to, že si rovnou vyberete svůj vysněný dům, který je již vyrobený a celý hotový a necháte si jej přivést na svůj pozemek. Za pomoci jeřábu se pak dům přenese na určené místo a vy téměř okamžitě můžete bydlet. Zní to skvěle, ne? Nemusíte vyřizovat stavební povolení, nemusíte nic plánovat, shánět architekta a zedníky, hlavně nemusíte čekat, až se dům postaví. Ušetříte hodně peněz, času ale také nervů, protože postavit si dům, to není jen tak.

Mobilní dřevostavby jsou poměrně oblíbené a stále rozšířenější, musíte mít pozemek, dům se dá postavit na základy nebo může stát i bez nich, je třeba vyřešit otázku, zda budete chtít v domě bydlet celoročně nebo jen během sezóny, ale již při výběru nového mobilního domu je toto zohledněno. Vyrábějí se totiž mobilní dřevostavby, jak pro krátkodobé bydlení jen sezónně nebo pro bydlení plnohodnotné, tedy celoroční.

starý mobilní dům

Stačí si vybrat

Většina mobilních dřevostaveb je již hotových, takže si opravdu jen stačí vybrat dům podle velikosti a typu a můžete bydlet. Oproti nákupu běžné zděné nemovitosti či bytu, hodně ušetříte, mobilní dřevostavby jsou cenově opravdu dostupné, takže pro dnešní dobu je to řešení přímo ideální. Právě i díky tomu, jak se v poslední době stává běžné bydlení pro mnoho lidí nedostupné, roste popularita mobilních dřevostaveb.

Nadchlo vás to? Možná, že už za chvíli budete taky moci mít svůj nový dům. Jde ale stále o spíše alternativní a taky ekologický způsob bydlení, to znamená, že ne každému to může zcela vyhovovat.