Využijte úniku vody ke svému prospěchu

Využijte úniku vody ke svému prospěchu

Dnešní doba plná stresu vystavuje naše organismy netypické zátěži, na kterou nebyli lidé nikdy zvyklí. Kdybychom kupříkladu konfrontovali člověka, žijícího v 18. století na poklidném venkově s dnešním životem ve městech, zřejmě by z toho onemocněl. A tak jsme rádi za každý vhodný okamžik, kdy máme chvíli klid, a kdy nás nikdo ničím neruší.

vodovodní kohoutek

Nejčastěji si dokážeme odpočinout v domácnosti, jenže i tam nás může někdo rušit telefonickým rozhovorem, anebo v kontaktu s podrážděnou partnerkou, která si stres právě odbyla ve městě. Stresující mohou být i některé události v domácnosti, například když se porouchá spotřebič, anebo dojde k úniku vody do zdiva. Únik vody však může paradoxně přispět i k naší pohodě, tedy zcela opačně jako antistres. Jestliže se vám toto přihodí, využijte úniku vody ke svému prospěchu:

měřidla v potrubí

Partnerku pošlete na nákupy – pokud přijdete domů z práce a za hodinu by měla dorazit vaše paní, pak jí dejte na vědomí, že máte v bytě instalatéry, kteří odstraňují závadu prasklého potrubí, aby si udělala hezký večer sama pro sebe a třeba si nakoupila oblečení či boty, co se jí líbí. Budete tak mít několik hodin sám pro sebe, a to se v tuto chvíli náramně hodí.

Zavolejte ihned instalatéry – instalatéři udržují nonstop havarijní servis a vyjíždí i k situacím, jako je tato – k únikům vody. Můžete je zavolat prakticky kdykoli a většinou k vám přijedou do hodiny. Mezitím uzavřete hlavní uzávěr vody, pro jistotu vypněte i hlavní jistič, kdyby voda pronikla do elektroinstalace, a užívejte si maximálního klidu a pohody.

Připravte si něco na zub – než instalatéři dorazí, nachystejte si vhodné občerstvení, možná se vyplatí objednat pizzu nebo doběhnout pro nějaké chlebíčky či zákusky, pouze buďte opatrní s alkoholem. Nakonec zjistíte, že tato epizoda vám přinesla tolik pozitivní pohody, jakou jste již dlouho nezažili. Instalatéři si s detekcí úniku vody poradí velmi rychle i bez bourání zdiva a bez problémů by nemělo být ani odstranění závady.