Závislost na technice

Závislost na technice

Myslíte si, že v dnešní době jsou počítače opravdu takové, že je každý potřebuje? Pokud si to myslíte, tak máte samozřejmě pravdu. Protože já osobně si nedokáži představit život, že bych už neměla vůbec žádný počítač anebo tablet. A to nemluvím o tom, že bych se musela třeba například obejít i bez mobilního telefonu. A tohle by pro mě byla asi veliká smrt, protože já totiž mobilní telefon a také notebook používám každý den k mé práci. Takže kdybych potom neměla notebook nebo počítač anebo také mobilní telefon, tak bych samozřejmě nemohla ani pracovat. A to by znamenalo, že bych neměla ani žádné peníze.

V rodině mám hned tři notebooky.

Takže pokud vám někdo řekne, že je třeba někdo závislý na počítači nebo na mobilním telefonu, tak to vůbec nevadí. Protože úplně rozdíl, jestli třeba někdo je na mobilním telefonu jenom kvůli tomu, že se fláká a hraje hry. A na rozdíl od někoho, který třeba na mobilním telefonu pracuje a může tam být kvůli práce. A například já pracuji jako telefonní operátor. Pracuji v call centru, takže je logické, že budu mít opravdu každý den u ucha mobilní telefon.

Denně pracuji online.

A v práci mám jak klasický drátový telefon, tak mám také mobilní telefon. Navíc taky jsem kdysi pracovala v bance, kde jsem měla také klienty, takže jsem měla pracovní mobilní telefon, který jsem si nosila i domů. Já sama jsem si řekla, že kdybych už nemohla nikdy pracovat na počítači, tak vlastně ani nevím, co bych dělala. Jsem na technice tak moc závislá, že je to až k pláči. Alespoň tohle mi říkají oba dva prarodiče. Jenomže mě je to jedno. Vždyť přeci žijeme v jednadvacátém století, tak proč bych nemohla dělat takové zaměstnání, jaké bych si přála? Já zastávám ten názor, že když člověk dělá takovou práci, která ho baví, tak jistě má o mnoho lepší pracovní výsledky, než kdyby dělal práci, která ho vůbec nebaví.