Dělejte co vás baví

Dělejte co vás baví


Líbí se vám u vašich přátel, kteří si dávají záležet na vánoční výzdobě? Chtěli byste mít také na zdech věnce a ve dveřích girlandy, chcete si umět udělat krásný adventní věnec a líbí se vám dokonale nazdobené stromečky? Může se vám líbit i představa, že dokážete ze svého domova udělat něco víc za pomoci vkusných dekorací. Jejich výroba nemusí být složitá, a pokud si je budete vyrábět sami, můžete ušetřit spoustu peněz, které určitě využijete lépe než utrácením za dekorace.

barevná kytice

Základem pro výrobu dekorací je mít floristické potřeby, které využijete k výrobě květinových dekorací a aranžmá. Pokud dáváte přednost čerstvým květinám, určitě oceníte možnost vyrobit si z nich třeba věnec nebo nějaký ozdobný květináč či truhlík a nebo misku na stůl. Kánoe jsou již za námi, takže se pomalu můžete vrhnout na výrobu jarních a velikonočních dekorací. Můžete si tak zkrátit i volný čas, kterého během zimy máme všichni více než přes jaro a léto, protože dny jsou krátké a tak často nemáme co dělat. Můžete zkusit osadit květinami třeba dřevěnou misku, do které vložíte alobal a zaděláte ho umělým mechem. Pod mech vsypete trochu substrátu a vysadíte cibulky nebo rostliny typu narcis a hyacint. Nezapomínejte aranžmá pravidelně rosit. Můžete ho dozdobit různými zápichy.

růžová kytice

Abyste si mohli vyrábět různé dekorace, měli byste vědět co zhruba budete chtít vyrábět. Internet je plný hotových výrobků i postupů na výrobu s podrobným popisem jednotlivých kroků, a díky tomu si výrobu dekorací i z živých květin velice rychle osvojíte. Zkuste třeba živou vazbu na stůl pro speciální příležitosti. Budete potřebovat aranžovací hmotu, kterou necháte nasáknout vodou, a poté ji obalíte zespodu v potravinářské folii. Použít pod hmotu můžete i různé tácy, aby hmota nepouštěla vodu na stůl. Pak už jen zapichujete květiny podle vaší fantazie. Je to jednoduché.