Jak odesílat zákazníkům objednané zboží z e-shopu

Jak odesílat zákazníkům objednané zboží z e-shopu


Chystáte se otevřít kamenný obchod, například s hračkami či textilem, obuví nebo sportovními potřebami, a budete provozovat i e-shop se zásilkovou službou? Kromě zajištění administrativních položek bude nutné postarat se i o fyzickou stránku věci – o balení odesílaného zboží do kartonových krabic.

kartonové krabice

Kartonové krabice jsou standardní balicí materiál a v ničem jiném se dnes prakticky žádné zboží neodesílá. Kartonovou krabici ale musíte také něčím vyplnit aby zásilka nebyla poškozena při přepravě, a k tomu slouží výplňový materiál. Můžete k tomu teoreticky použít například staré kusy textilu nebo noviny a časopisy, ale toto je jednak neprofesionální, a pak i poměrně nebezpečné, protože tiskařská barva novin a časopisů špiní a zapáchá, a mohla by odesílané zboží nevratně poškodit.

papírový karton

Výplňové polštářky – jedním z nejvíce efektivních způsobů balení výrobků do kartonových krabic je buď bublinková fólie nebo výplňový polštářek balteto.cz. Fólie se hodí spíše pro balení předmětů, zatímco polštářky vyplní zbývající prázdný prostor, aby se krabice při přepravě nedeformovala. Ačkoli se jedná o tenkou fólii naplněnou vzduchem, v krabici jsou polštářky dostatečně pevné na to, aby zajistili bezpečnou přepravu výrobků z e-shopu i na velmi dlouhé vzdálenosti.

Polštářky jsou ekologické – fólie na výrobu polštářků se vyrábí z plastu, který je recyklovatelný, to znamená, že jej koncový zákazník může zcela bez problémů vyhodit do kontejneru s plastovým tříděným odpadem. Polštářek sice svým objemem zabírá velký prostor, ale většinu objemu tvoří vzduch, tím pádem stačí polštářek propíchnout a ve finále vyhodíte jen velmi malé množství plastu. Toto je velmi ekologický způsob řešení balení předmětů do krabic, na rozdíl od většiny výplňových materiálů, například od kartonové vlny, polystyrenových tělísek nebo bublinkové fólie.