Někdy je lepší děti při hraní nerušit

Někdy je lepší děti při hraní nerušit

Jsou rodiče, kteří i když vidí, že se jejich dítě dobře baví, jsou schopni jej při dané činnosti vyrušit. Rozhodně tím ale nedělají dobře a to už jen proto, že když rodič vyruší dané dítě při nějaké hře, může být pro dané dítě poté složité se opět do hraní dostat. Mnozí rodiče si něco takového neuvědomují a poté to dopadá tak, že nejenže se dané dítě do hraní už nedostane, ale začne se nudit a vymýšlet. Poté to vypadá tak, že jsou daní rodiče naštvaní, protože si ještě před chvílí jejich dítě pěkně hrálo a teď už jej to nebaví, ale už si neuvědomují, že něco takového je jejich vinou. Někdy je opravdu nejlepší do daného dítěte nemluvit, když si samo pěkně hraje.

hrající si děti

Jsou děti, které jsou si schopny samy hrát klidně celý den, ale pokud se skutečně stane, že je něco vyruší, může to dopadnout tak, že po zbytek dne budou neustále brečet a budou se nudit, protože jste udělali něco, co jste dělat neměli. Zejména u malých dětí to takto bývá a rodiče by si měli něco takového uvědomit. Někdy je opravdu nejlepší do druhých nemluvit a jen je z dálky pozorovat, jak je daná činnost baví.

rodič a dítě

Pokud se stane, že si dané dítě přestane hrát samo od sebe a půjde například za vámi, aby se podívalo, co zrovna děláte, je to úplně něco jiného, než pokud dané dítě od hraní někdo nebo něco vyruší. Rodiče, kteří již na něco takového přišli, moc dobře vědí, že pokud si dítě pěkně hraje, je ideální čas na to věnovat se například domácím pracím nebo si konečně trochu odpočinout. Je to ten správný čas na to se najíst a konečně si vypít teplou kávu. Ti, kteří jsou rodiči, moc dobře vědí, že to s dítětem nebývá jednoduché a to zejména na začátku. Pokud si ale najdete systém, uvidíte, že na konec budete stíhat vše, co stíhat chcete. Někdy je ale potřeba se předem zamyslet, než na dané dítě promluvíte, protože se tím může mnoho věcí pokazit.