Prevence bolesti

Prevence bolesti


Nikdo nechce trpět bolestmi při pohybu, protože v takovém případě by došlo k rapidnímu snížení kvality života. Člověk který trpí bolestmi při pohybu musí pohyb omezit, protože většinou po delší době užívání léků na bolest už přestávají fungovat a musely by se navýšit dávky, což není zdravé. Zvyšování dávek léků může při dlouhodobém užívání poškodit játra, a takové poškození je nevratné.

Jestli si chcete užívat aktivní život i v důchodu, musíte se o sebe starat už během aktivního života. Nejde jen o to abyste používali kosmetiku nebo zdravě jedli, i když i to je důležité, ale daleko důležitější je, abyste užívali všechny potřebné vitamíny a minerály. Bohužel ne všechny látky najdete ve stravě, a většinou strava nepokryje denní dávku toho, co by člověk měl přijmout. Proto se vyrábí doplňky stravy, které vám pomohou tělo zdržovat v dobrém stavu.

kloub koleno

Jedna z nejdůležitějších látek pro správné fungování těla je kolagen. Nejspíš jste o něm už slyšeli, protože poslední dva roky jej hodně propagují známé osobnosti nejen na sociálních sítích. Kolagen je důležitý pro celé naše tělo, protože je obsažený v kloubech, pokožce, vlasech i nehtech. A pokud ho v těle máme málo, jednoduše začnou klouby svým způsobem vysychat a kloubní hlavice se otáčí v jamce v podstatě nasucho. To samozřejmě způsobuje vysokou bolestivost a proto jsou čekací listiny plné pacientů, kteří čekají na výměnu kloubu z důvodu vzniku degenerativního onemocnění kloubů – artrózy.

kolagen prášek

Přitom stačí tak málo abyste na čekací listině neskončili i vy. Je potřeba držet si optimální váhu abyste klouby příliš nezatěžovali, a také je potřeba doplňovat právě kolagen, který si můžete koupit například ve formě prášku, který smícháte s vodou. S jeho suplementací byste ale měli začít co nejdříve, protože když začnete až v důchodu, už vám to moc nepomůže.