Proč si vlastně pořídit topení v podlaze

Proč si vlastně pořídit topení v podlaze


Rovnoměrně rozptýlené teplo v obytném prostoru

Když zatopíte v domě plynovým kotlem nebo kotlem na tuhá paliva, připojeným do ústředního topení s radiátory, teplo se do místnosti začne šířit od radiátorů nejprve v poměrně úzkém pásu od horní plochy radiátoru směrem ke stropu, a odtud se pak bude rozšiřovat dál. Tím pádem bude u stropu horko, zatímco u podlahy chladno. Teplo nebude v místnosti rovnoměrné, takže vám bude neustále chladno od nohou, a budete mít naopak zbytečně přehřátý obličej.

radiátor ústředního topení

U podlahového topení se teplo šíří také od země ke stropu směrem vzhůru, ale po celé ploše místnosti, takže se nemůže stát, že budete mít nohy studené a obličej rozpálený.

Úspora za vytápění

Díky rovnoměrnému šíření tepla nemusíte místnosti zbytečně přetápět, vystačíte s nastavením termostatu na chladnější teplotu, a možná, že zjistíte, že vám vyhovuje i „studenější odchov“, například 18 – 19 stupňů Celsia, což přispěje i ke zlepšení vašeho zdravotního stavu.

topení v krbu

Barefoot chodník v domácnosti

Mít teplo na bosé nohy není žádný přepych, ale naopak cosi přirozeného, co k lidskému životu patří. Člověk by totiž měl trávit mnohem více času venku v přírodě chůzí naboso, naše chodidla jsou citlivým hmatovým orgánem, propojeným s tělesnými orgány pomocí energetických drah – meridiánů, a čím více si dopřejeme bosonohé chůze v teplém prostředí, tím více tyto dráhy stimulujeme.

Chůze po vytápěné podlaze svým způsobem napodobuje i reflexní masáže, což je velmi účinná léčebná technika, mnohdy dokonce účinnější, než různé chemické léky. Teplo od podlahy je také příjemné z psychických důvodů, napomáhá odblokování různých životních traumat a eliminuje dopad stresu, což je bohužel typický projev současné hektické doby. Teplo od nohou vám zajistí i lepší spánek a příjemnější relax v domácím prostředí, aniž byste museli docházet někam do masérského salónu. To vše jsou důvody, proč se zajímat o cenu podlahového topení https://eshop.termtech.cz/.