Společnost s ručením omezeným pro každého

Společnost s ručením omezeným pro každého


Chcete vlastnit vlastní firmu, ale nevíte, jak jí založit nebo kolik vás to bude stát? žádný strach my vám poradíme.

Kdo si může firmu založit?

Odpověď na tuto otázku je jednoduchá. Firmu neboli společnost s ručením omezeným (sro) si můžete založit, jakmile jste podnikatel nebo OSVČ. Jakmile patříte do jedné z těchto skupin první základní a velmi podstatnou podmínku už máte splněnou. Při zakládání firmy může být společník jeden, ale také jich může být víc. V případě že společníků bude více, každý musí mít svoji smlouvu o společenství. Pokud je ve firmě více společníků všichni mají stejná práva.

založení firmy

Co budu potřebovat k založení?

V první řadě budete potřebovat dvě smlouvy a těmi jsou zakladatelská či společenská smlouva. Zakladatelská smlouva se sepisuje v případě, že firmu zakládáte sami, tedy v případě že jste jediný společník. Společenská smlouva se sepisuje poté co se ve vaší firmě bude nacházet více společníků. (např.: vy a další osoba)

Další krok je následující. Budete muset složit základní kapitál pro vaši firmu na bankovní účet který je vytvořen přímo pro vaši firmu. Jakmile si totiž firmu založíte a začnete fungovat, tento vklad se bude počítat do majetku firmy.

Pamatujte si! – Ještě před samotným podání žádosti budete muset doložit dokument k podnikání (tedy: živnostenský list či jakékoliv jiný ověřený dokument potvrzující vaše podnikání)

firma

  • k tomuto úkonu budete potřebovat minimálně tisíc korun které poskytnete jako správní poplatek a poté zajdete na živnostenský úřad na které si zažádáte o registraci vašeho živnostenského oprávnění.
  • Před samotným vznikem sro musíte ještě podat žádost či návrh na zápis u rejstříkového soudu a poté co vám žádost schválí necháte se zapsat do obchodního rejstříku a budete mít prakticky vyhráno, protože jakmile jste zapsaní do obchodního rejstříku vznikne vaše sro.

Jakmile si projdete těmito kroky zbývá poslední a tím je finanční úřad a zapsání vaší firmy i tam. Kolik stojí založení sro Companiesandoffices.cz ? Založení sro stojí minimálně 12 000 takže bude potřeba si před samotném založení firmy našetřit nějakou tu korunu navíc. Tato cena se bere jako celková cena. Samostatné zápisy a úkony při zakládání jsou cenově rozdílné od 500 Kč do 6 000 Kč.