Změňte směr, kterým se díváte

Změňte směr, kterým se díváte

Krásu kolem sebe můžeme zahlédnou úplně všude, jen je občas potřeba se na věc podívat z více úhlů. Jsme systémem nastaveni vnímat určité záležitosti jen z jednoho pohledu. Některým z nás život může přijít uspěchaný, nedokonalý, plný omezení a hrůz číhajících na každém rohu. Když se ale zastavíme, můžeme i v těchto nedokonalostech najít krásu. Běžně krásu řešíme spíše u vzhledu jednotlivých lidí, nikoliv uvnitř jejich duše, v jejich osobnosti, nebo dokonce ve větší perspektivě. U člověka není krása vnější o nic víc, než je krása vnitřní. K čemu nám je vypadat krásně, když je naše osobnost nesnesitelná?

krásná rostlina

Měli bychom pečovat a snažit se o naši krásu zevnitř i zvenčí. Ti, kteří rádi odsuzují, tak nás určitě neodsoudí kvůli jedné špatné vlastnosti, ale kvůli jedné drobné nedokonalosti na vzhledu ihned. Vnitřní krása by měla začít být upřednostňována. Je tou podstatnější, která se může dostat až na povrch a ovlivnit naši krásu na první pohled. Zkoušeli jste ale někdy hledat krásu kolem sebe? Víte, kolik krásných věcí můžete spatřit během dne, pokud se budete jen o trochu více rozhlížet? Může jít o krásu přírody, která je sama o sobě více magická, pokud se v ní nacházíme. V umění je krásy více než čehokoliv.

krása umění

Náš svět není tak zničený, jak většina tvrdí. Krásných věcí, pocitů, zážitků nebo zkušeností se nám může dostávat každou chvíli, pokud to dovolíme. Jediné, co stačí, je změnit svůj pohled na svět, na okolí, i na lidi kolem nás. Zkrátka na vše, co se kolem nás nachází, co kolem nás vzniká, roste, žije. Všichni bychom dokázali vyjmenovat mnoho faktorů, které našemu světu škodí. Kdo z nás ale dokáže vyjmenovat stejné, ne-li větší množství toho, co náš svět naopak dělá lepším, krásnějším a dokonalejším? Stačí jen vědět, jakým směrem se ohlédnout a vše se pak bude zdát zcela jiné.