Nabíjejte komfortně

Nabíjejte komfortně


Každý používá svůj telefon jinak. Někdo si neumí představit že by ho nepoužíval téměř celý den, protože zejména mladší ročníky jsou na telefonu téměř závislé a mobil neodkládají z ruky. Je jasné že častým a dlouhodobým používáním se baterie vybíjí. K dobití telefonu nejčastěji používáme síťovou nabíječku, ale můžeme na cestách použít třeba externí disk, pomocí kterého si telefon nabijeme. Nabíjení takového zařízení ale trvá poměrně dlouho, a tak je lepší kdykoliv je to možné používat především nabíjení ze sítě.

nabíjení iphone

Jednou z možností je bezdrátová nabíječka iPhone https://www.ipouzdro.cz/bezdratove-nabijecky/, pokud vlastníte jablečný telefon. Bezdrátové nabíjení je rychlejší i komfortnější. Je ale těžké telefon nebrat do ruky během nabíjení, protože by se nabíjení logicky přerušilo. I v případě že se telefon nabíjí ze zásuvky je dobré jej neodpojovat ze sítě, aby se nabil bez zbytečné zátěže.

  • Jak nabíjet?

Každý máme telefon, ale ne všichni ví, jak telefon navíjet a jak se k baterii chovat. Protože u iPhonu si baterii sami nevyměníte a výměna stojí v servisu nemalé peníze, je lepší se o baterii starat tak, aby vám vydržela v dobré kondici co možná nejdéle. Jak tedy na to?

Při nabíjení si s mobilem nehrajte
Ono to svádí, používat telefon který se zrovna nabíjí. Člověk si řekne že se přece nic nestane, jenže nabíjet a zároveň používat telefon by se nemělo. Mobil se nabijí pomaleji a zároveň si tak trochu vybíjíte už nově nabitou baterii. To samozřejmě snižuje její životnost.

počítač telefon

Při nabíjení by měl být telefon bez obalů a pouzder, aby se baterie nepřehřívala, a neměla by se nabíjet ve velké zimě ani v horku. Je dobré sledovat její stav a nabíjet podle toho jak moc je telefon vybitý. Není dobré nechávat spadnou nabití pod 20 % a nabíjet na 100 %, ideální je mít nabitou baterii v rozmezí 25 – 85 %. Když dodržíte tyto kroky, bude vaše baterie i po letech v dobré kondici.